Royal Alhambra Palace

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Hoteli – 5 yje është ndërtuar në vitin 2012, shtrihet në një Sipërfaqe 50.000 m2 dhe ofron një Kombinim të Historisë, Komfortit dhe Arkitekturës Moderne, ndodhet në Breg të detit, 45 km larg nga Aeroporti i Antalyas dhe 10 km larg nga Qyteti i Sides. Hoteli disponon 579 Dhoma me Kapacitet Total prej 1158 Shtretërish: 414 Dhoma Standard Superiore (5 Dhoma për paraplegjikët), 45 Dhoma Duplex, 35 Dhoma Familjare, 60 Suita Familjare, 20 Suita Junior dhe 2 Suita King.

Dhomat janë të pajisuara me:
– Kartë elektronike hyrjeje
– Ajër i kondicionuar qendror
– Kasafortë elektronike
– Telefon
– Vaskë
– Tharëse flokësh
– Minibar
– Pasqyrë për make-up
– TV satelitor
– Ballkon
Patrim dhomë përditë, ndërrim peshqirash dhe çarçafësh çdo 3 ditë. 

Brenda Kompleksit: 
– 1 Restoranti Kryesor dhe 5 Resorante A La Carte (Turk, Italian, Meksikan, Lindja e Largët dhe Peshku)
– 7 Bar-e në ambjente të ndryshme të hotelit dhe 1 Disko  
– Pishinë e jashtme me rrëshkitëse, Pishinë e brendshme, Pishinë për fëmijë dhe Park Ujor
– Qendër SPA-je, Banjo Turke, Sauna, Dhoma Masazhi, Trajtim Estetik, Jacuzzi dhe Qendër Fitnesi
– Pastiçeri (shërben Embëlsira) 
– Tenda Turke (Embëlsira tradicionale turke) 
– Fushë Basketbolli, Volejbolli dhe Tenisi 
– Lojëra Ujore, Darts, Sallë Koferencash, Shërbim interneti WI-Fi, Miniclub, Dhomë lojrash, Shërbim mjekësor, Shërbim lavanderie, Berber, Makina, Dyqanesh, etj.

Më Shume Detaje:

Koncepti “Ultra All Inclusive“ përfshin:
– Mëngjesin, Drekën dhe Darkën Bufe
– Të gjitha Pijet e Vendit alkolike dhe jo alkolike
– Kafe, Çaj me Embëlsira, Akullore pasditeve.
– Mini Bar 
– Snack Bar 
– Pastiçeri (në orë të caktuara të ditës) 
– Bar në plazh
– Disko Bar
– Banjo Turke 
– Sauna 
– Kënd Restoranti për Fëmijë 
– Miniclub 
– Sporte ujore 
– Darts 
– Aerobi dhe Gjimnastikë 
– Animacione 
– Vollejboll 
– Basketboll 
– Çadra, Zhezlonge, Peshqirë, etj. 

Mbylleni