Crystal Waterworld

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Crystal Waterworld Resort & SPA me 5 yje është një hotel i ri i cili hapet për pushuesit në maj të 2013. Hoteli njifet per akuaparkun e tij gjigand. Përbëhet nga 9 blloqe 4-katëshe dhe 3 blloqe 4-katëshe. I shtrirë në plazhin e Boğazkent-Belek ai ka marrë emrin Crystal ashtu si ujërat e detit Mesdhe. Ndodhet ne breg te detit, 40 km nga aeroporti i Antalyas dhe 50 km nga qëndra e Antalyas. Shtrihet në një siperfaqe prej 42000 metër katror ku 20000 meter katror jane ndertesa dhe 18000 meter katror jane hapesira te gjelberta, 1715 meter katror pishina dhe akuariume. Hoteli ka 886 dhoma ku 682 dhoma standarte, 114 dhoma familjare, 55 dhoma familjare te nderlidhura, 2 suita.

Dhomat standarte janë të pajisura me:
– Ajër të kondicionuar
– TV
– Dush
– Ballkon dhe tarracë
– Mini bar
– Kasafortë (e përshtatshme per të futur laptop)
– Tharese flokësh
– Wireless (e kushtezuar ne recepsion)
– Telefon me dalje direkte

Aktivitete pa pagesë: 
– Banjo turke 
– Sauna 
– Shock shower 
– Pishinë e brëndëshme 
– Jacuzzi 
– Shezlong
– Dyshekë dhe cadrat e plazhit ne pishina dhe plazh 
– Peshqirët e plazhit (me depozitë)
– Mini club për fëmijët
– Ne zonat publike interneti është falas 
– Fusha e tenisit 
– Fushë basketbolli 
– Volejboll ne plazh 
– tavolinë tenisi 
– Mini golf 
– Kinema

Aktivitetete me pagesë
– SPA center 
– Wireless ne dhomë
– Parukeri
– Shopping center 
– Masazhe 
– Doktor 
– Lavanderi 
– Internet cafe 
– Bilardo 
– Bowling 
– Video games 
– Ndriçimi i fushës së tenisit 
– Serf 
– Golf

Më Shume Detaje:

Koncepti “Ultimate All Inclusive“ përfshin:
– Mëngjesi, dreka dhe darka bufe.
– Të gjitha pijet e vendit alkoolike dhe jo alkoolike
– Restorant a la carte (1 herë gjatë qëndrimit – me rezervim)
– Buffet për fëmijë
– Baby Corner
– Animacione 
– Miniclub për fëmijë
– Volejboll ne plazh
– Basketboll
– Aerobi
– Sauna
– Banjo Turke
– Fitness Center
– Disko
– Dushe në plazh
– Cadrat dhe shezlongë në plazh dhe pishinë
– Dyshekë plazhi dhe peshqirët e plazhit

Hoteli ndodhet në breg të detit, 40 km nga aeroporti i Antalyas dhe 50 km nga qëndra e Antalyas.

Mbylleni