Akka Alinda

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Hoteli – 5 yje është ndërtuar në vitin 1995 dhe rinovuar në vitin 2012 dhe 2014. Kompleksi shtrihet në një Sipërfaqe prej 32.000 m² dhe ndodhet 65 km larg nga Aeroporti i Antalyas dhe vetëm 7 km larg nga Qyteti i Kemerit. Kompleksi disponon 410 Dhoma në total: 335 Dhoma Standarte, 4 Dhoma për Paraplegjikët, 51 Dhoma Familjare, 5 Dhoma Familjare të ndara në 2 Dhoma, 10 Suita Junior, 4 Suita Senior dhe 1 Sutë Mbretërore.

Dhomat janë të pajisura me:
– TV satelitor
– Minibar
– Kasafortë
– Ajër i Kondicionuar
– Dush dhe Tharëse flokësh
– Ballkon
– Tapet
– Telefon (me pagesë)

Brenda kompleksit të Hotelit: 
– Restorant Kryesor dhe Restorant A La Carte (Italian dhe Peshku) 
– Bar në Pishinë, Bar në Plazh dhe Snack Bar 
– Pishinë e Hapur dhe e Mbyllur, Pishinë për Fëmijë, Plazh dhe Aquapark 
– Fitness, Sauna, Banjo Turke, SPA dhe Qendër Estetike
– Disko 
– Amfiteatër 
– Miniclub 
– Fushë Tenisi 
– Fushë Futbolli 
– Fotografi 
– Parukeri 
– Shopping Center 
– Internet 
– Makina me qera 
– Shërbim Lavanterie 
– Shërbim Mjekësor, Sallë Konference, Biliardo, Kurs Zhytjeje, etj.

Më Shume Detaje: Koncepti “Ultra All Inclusive” përfshin:
– Mëngjesin, Drekën dhe Darkën bufe në Restorantin Kryesor
– Pije alkolike dhe joalkolike
– Animacion
– Akuapark
– Aerobi
– Fitness
– Fushe tenisi
– Fushe futbolli
– Fitness Center
– Ping Pong
– Lojra ne pishine
– Volejboll ne plazh
– Çadrat dhe shezlonge në plazh dhe pishinë
– Dyshekë në plazh dhe pishinë
– Peshqirë në plazh dhe pishinë

Për fëmijët:
– Pishinë
– Mini-club 
– Park lojrash
– Mini disko
Mbylleni